איך להתחיל להתאמן ולקחת שליטה על הכושר שלך – Own Your Workout!

על מה את חושבת כשאת שומעת את המילה ‘אימון’?
האם המחשבה על כושר מעלה לך את הדופק או את הבלבול לגבי הספורט שתבחרי? אימון שאוהבים עושה הבדל גדול בהתמדה בשגרת האימונים ובאיכות החיים. 

זה אולי יפתיע אותך לשמוע, אבל אני תמיד ייחסתי את האימונים שלי למסגרות שהייתי מנויה אליהן.

פעם זה היה מועדון כושר, פעם סטודיו כזה או אחר, או שהייתי פשוט הולכת לשחות בבריכה. כלומר, תמיד זה היה מקושר למקום כלשהו או למסגרת חיצונית, ובתקופות שלא הייתי מנויה לשום מסגרת, או בשעות שהסטודיו היה סגור, פשוט לא התאמנתי.

הזוי, לא? הכושר שלי היה תלוי במאה אחוז במסגרת שמפעיל מישהו אחר, שנמצאת מחוץ לבית שלי ושאני צריכה להתאים את עצמי אליה. היו גם תקופות שלא התאים לי להירשם לשום מקום מכל מיני סיבות, והרגשתי קצת מתוסכלת מזה.

Own Your Workout

מסתבר שמסגרות הכושר בארץ ממש לא מתאימות לכולם, ולא רק זה – מדובר בעניין לא זול. בעצם, נוצר רושם מוטעה שכדי להתחיל להתאמן או ‘להיות בכושר’ צריך בהכרח להשתייך למסגרת כזו או אחרת כמו סטודיו, מכון כושר, מועדון קרוספיט או קבוצת ריצה, ועצם המחשבה על זה היא מגבילה ומתסכלת.

אם את מרגישה שהמסגרות הרגילות פחות מתאימות לך, דעי שאת ממש לא לבד, ואני פה היום כדי לספר לך שאפשר גם אחרת – ואפשר אפילו להצליח בזה בענק! יכול להיות שאת:

⇠ לא אוהבת להתאמן ליד אנשים אחרים

⇠ לא מתחברת לאווירה ולמכשירים הכבדים

⇠ לא מצליחה לפנות את הזמן ולהתארגן על זה (כי זה כרוך בנסיעות, סידור לילדים…)

⇠ לא רוצה להוציא על זה מאות שקלים בחודש

או שיש לך סיבות אחרות.

זה לגיטימי! אבל אין שום סיבה שתוותרי על להיות בכושר ועל כל היתרונות (המטורפים!) שבאים יחד עם זה.

אם את כבר עוקבת אחריי בפלטפורמות השונות, את יודעת שאני דוגלת בכך שאפשר להתאמן בכל מקום, ושהשליטה בבריאות ובכושר שלך צריכה להיות בידיים שלך. כי את המנטורית הכי טובה של עצמך, לא?  

איך להתחיל להתאמן

איך להתחיל להתאמן מהבית, להיכנס לכושר לבד, ולעשות את זה כמו שצריך:

קודם כל - בואי נבין למה.

עוד לפני שאת צוללת לאימונים עצמם ומחפשת דרכי פעולה שיוכלו לשרת אותך אוטומט, תעצרי רגע ותתעכבי על ה’למה’. למה בכלל את בוחרת להתאמן?

ההבנה והחידוד של המניעים האמתיים שלך להתאמן יצביעו בהכרח על ההצלחה והמוטיבציה שלך לאורך הדרך. האם את רק רוצה לצמצם הקיפים? האם את רוצה לשפר את איכות החיים שלך? אולי המטרה שלך זה להכיר דרך ספורט חברים חדשים?

אל תוותרי על השלב הזה. תקדישי לזה זמן (אפילו כמה ימים אם צריך) כדי להרהר לעומק ולהבין מה הסיבות האמיתיות שבגללן את בוחרת להתאמן.

הכירי את האפשרויות

תראי, ‘כושר’ ו’ספורט’ זה המון דברים. אבל ה-מון. לתת לך כמה דוגמאות?

ריצה, הליכה, שחיה, זומבה, פילאטיס, משקולות, ספינינג, מדרגות, ליבה, יוגה, דאנס, כל סוגי הריקוד, אופניים, מתיחות, מובילטי, ועוד ועוד ועוד. באמת, אין לזה סוף. לכל אחד מהדברים יש יתרונות שונים ונפלאים, אבל לא – זה לא אומר שאת צריכה לטעום קצת מהכל. למעשה, את ממש ממש לא צריכה להכיר ולעשות את כל הסוגים כדי ליהנות מהיתרונות האדירים של כושר גופני.

מכירה את זה שמרוב אפשרויות לא בוחרים כלום? אז זה מה שקורה הרבה פעמים גם בתחום הזה. מנסים הכל, ועוד קצת, לא מוצאים כיוון ונשארים עם הרבה בלבול ומעט עשייה.

לכן חשוב שתביני בגדול מה יש בחוץ, ולאיזה מהדברים את מתחברת (אימון בדופק גבוה? משהו רגוע יותר?), כמו גם מה ההבדל בין אימוני התנגדות (כוח) לבין אימונים לסבולת לב ריאה (אירובי).

להתחיל להתאמן מהבית עם ציוד

תסכימי לעצמך להיפתח וללמוד

אני לא יודעת איך זה קרה, אבל מרוב מידע שקיים ברשת בנושא כושר (ותזונה) – נוצר מצב שהרבה אנשים כבר מרגישים שהם יודעים כל מה שצריך על תרגילים, שרירים, תזונה נכונה ואפילו פציעות ספורט. יכול להיות שגם את מרגישה שיש לך מספיק ידע, וזה בסדר. אבל – אם את מחזיקה בכל הידע שקראת/שמעת ואת עדיין לא מצליחה לסגל לעצמך שגרת אימונים נוחה שמתאימה לך, יכול להיות שכדאי לעשות קצת סדר.

כדי לקחת שליטה על הכושר שלך, מומלץ לארגן וללמוד את הדברים בצורה מסודרת, כך שתדעי בדיוק מה לעשות באימון שלך, מתי לעשות אותו, איך להשתמש בגוף בצורה הנבונה ביותר וכמה זמן להשקיע בזה בכל פעם. בקורס Own Your Workout אני מלמדת בדיוק את הדברים האלה ופורטת אותם שלב אחר שלב.

הכי הכי חשוב - אל תפחדי לפעול

בואי נגיד את האמת – אנשים נרשמים למסגרות כושר כדי שמישהו אחר יגיד להם מה לעשות (ואיך. ומתי. וכמה. ככה שבעצם הכושר שלהם תלוי במסגרת חיצונית), ולעיתים זה חכם – לתת למישהו מקצועי לפקח עלייך ולהכתיב לך בדיוק בדיוק מה לעשות באימון. אבל מצד שני… זה לוקח לך את החופש.

ולכן הסעיף הזה הוא כלכך חשוב: את לא צריכה להיות מאמנת מוסמכת כדי להרכיב לעצמך אימון ממוקד של כמה תרגילים שמתאימים ליכולות שלך. יותר מזה – אימון שתרכיבי ותבצעי לבד יגרום לך להרגיש כלכך טוב, כלכך מסוגלת, חזקה, מנצחת – שאוטומטית המוטיבציה שלך תעלה ולא תוכלי לחכות כבר לאימון הבא.

להחזיק את המוטיבציה

ובכן, בהמשך ישיר לסעיף הקודם – מוטיבציה לכושר היא דבר חמקמק. למרות שהיא יכולה להחזיק יפה במשך תקופה, במיוחד אם מרגישים את האפקט הנפלא של האימונים (אנרגיות גבוהות, גוף קליל יותר, תנועתיות טובה וגם צמצום היקיפים) – עדיין יש תקופות שהמוטיבציה יכולה לצנוח ולהיעלם מסיבות שונות.

אבל אל דאגה – גם לזה יש פתרונות, ולא, את לא חייבת להיות רשומה לסטודיו או למועדון כושר כדי להתגבר על זה. את מנטורית ואת יכולה לעשות את זה לבד! 😊

דבר ראשון – תשמרי לך בקישור מהיר את הפוסט ‘8 דרכים שיעזרו לך לשמור על מוטיבציית שיא‘. אני מבטיחה לך שיש שם כמה שיטות פרקטיות שעושות פלאים!

דבר שני – תאפשרי לעצמך להיות קצת חסרת מוטיבציה לפעמים. מניסיון, זה יכול לקחת שבוע או חודשים, אבל אם הטמעת כמו שצריך את הרגלי הכושר שלך, ירידה במדד המוטיבציה זה לא מה שיעצור אותך מלהתאמן.

Own Your Workout

ועוד דבר שחשוב שתזכרי

כושר זו דרך חיים ולא מסע חד פעמי. אני בטוחה שאם קראת את הפוסט הזה, את רוצה להיות האדם האנרגטי הזה שיודע לפנות לעצמו זמן להתאמן בלי לעשות מזה סיפור גדול, ולהפוך את זה לשגרה של ממש.

עצם זה שאת חושבת בכיוון הזה כבר מראה שיש לך רצון אמיתי לשינוי אורח החיים שלך וכוונה אמיתית לקחת אחריות ושליטה על הבריאות (הגופנית והנפשית) שלך. ברכותיי על הבחירה הזו!

ובדיוק עבור נשים כמוך, שנמצאות בשלב שמוכן לשינוי – יצרתי את הקורס Own Your Workout: הקורס השלם לאימונים מהבית.

בקורס הזה אני מלמדת צעד צעד בצורה מסודרת את כל המהלכים שאת צריכה לנקוט כדי להתחיל להתאמן בכוחות עצמך, מהבית, עם מוטיבציה גבוהה וידע פרקטי. הקורס כולל משימות קטנות לביצוע ותמיכה שלי במייל, ככה שאין מצב שאת לא מתקדמת!

את כל הפרטים על הקורס (איך הוא מתבצע, כמה הוא עולה, כמה זמן הוא והכל הכל) – תוכלי למצוא כאן, אבל בינתיים, הנה הסילבוס המלא:

רוצה לשמוע עוד? תרגישי חופשי לפנות אליי עם כל שאלה כאן.

אם הפוסט גרם לך לחשוב, לקבל החלטה או להתחיל להתאמן ולזוז – אני אשמח מאוד לשמוע כאן בתגובות!

יכול לעניין אותך:

שתפו את הפוסט הזה:

אולי תאהבו גם:

היי, נעים להכיר!
אני משי חורב, והבלוג שאתם נמצאים בו מכיל כתבות והמלצות בנושאים שונים – החל מלייף סטייל, תודעה ושינוי הרגלים ועד עסקים, שיווק ומוטבציה. בקיצור, כל מה שמעניין :) קריאה מהנה! 

השראה במנות קטנות?

כאן מצטרפים לקהילת החברים שלי במייל. השראה מובטחת!

התחברות מהירה
באמצעות לינק חד פעמי

שלחו לי לאימייל

התחברות לאתר